ТВ Алсат: Кинескиот ровер откри мистериозна супстанција на темната страна на Месечината

Тимот кинески научници забележал необични детали на  фотографии испратени од роверот „Иуту-2“, кој се наоѓа во истражувачка мисија на темната страна на Месечината, пренесуваат британските медиуми.

Извор: Алсат-М ТВ 

Целиот текст прочитајте го тука